Archiwa

Kategorie

Meta

Random Post
Search
  • Home
  • Blog
  • Zrób to sam! Wisząca pajęczyna
Search

Zrób to sam! Wisząca pajęczyna

Nowy tydzień zaczynamy od prac manualnych, a więc od „ZRÓB TO SAM” i PAJĘCZEJ SIECI!

W bardzo prosty sposób możemy przyozdobić nasze mieszkanie w pajęczyny! Oczywiście czym byłaby pajęczyna bez pająka!? Te będziemy wykonywać już w środę!

Czego potrzebujemy?
  • drewniana obręcz – my wybrałyśmy taką o średnicy 14 cm
  • sznurek jutowy
  • nożyczki
Wykonanie:

Pajęcza sieć jest naprawdę bardzo prosta do wykonania. Zaczynamy od przywiązanie sznurka do obręczy, a następnie prowadzimy sznurek na przeciwną stronę. Powtarzamy czynność tak długo, aż efekt (zagęszczenie sieci) będzie zadowalający. Jeżeli uznamy, że jest już idealnie to na zakończenie przywiązujemy sznurek do obręczy (tak jak robiliśmy to na początku) i gotowe!

Proste, prawda?
Teraz tylko musicie poczekać cierpliwie aż pojawią się instrukcje do wykonania lokatorów!

Wskazówki:

Po każdym przeprowadzeniu sznurka na drugą stronę obręczy należy opleść ją dookoła aby zapobiec przemieszczaniu się sznurka
Po skończonym Halloween możemy nadać pajęczynie drugie życie-można wykorzystać ją jako ramkę do przypinania zdjęć pub różnych karteczek czy pamiątek

Będzie nam bardzo miło, jeżeli po skorzystaniu z naszych propozycji, oznaczysz nas na social mediach abyśmy mogły zobaczyć efekty Twojej pracy!

Pamiętajcie, że to tylko nasze propozycje zabaw, ale to Wy znacie swoje dzieci najlepiej i sami zdecydujcie czy taka aktywność jest odpowiednia dla Waszych pociech.

Dodaj komentarz

Akceptuję zasady Polityki prywatności