Archiwa

Kategorie

Meta

Random Post
Search
  • Home
  • Zabawy
  • Pierwsze oznaki wiosny – idealna pora na gry terenowe!
Search

Pierwsze oznaki wiosny – idealna pora na gry terenowe!

Za oknem pogada już coraz bardziej wiosenna. Ale nie ma co się dziwić, w końcu już mamy marzec, tak więc oficjalnie można rozpocząć odliczania do kalendarzowej wiosny.
Dłuższy dzień i wyższe temperatury skłaniaja do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu. 

Czy wiesz, że:
  • Spacery poprawiają odporność organizmu
  • Jest to świetna okazja do poznawania świata
  • Wspólne spacery budują więź z dzieckiem!

Żeby urozmaicić Wam ten wspólny czas na świeżym powietrzu, stworzyłyśmy zabawy, które mogą urozmaicić Wasze wyprawy. 

Gra terenowa

Pierwsza nasza propozycją jest gra terenowa. Możliwość gry w pojedynkę, ale warto dodać tu element rywalizacji. Idealne rozwiazanie na spotkanie z przyjaciółmi – wtedy warto wyznaczyć teren, na którym dzieci mogą się bawić oraz określić czas, który dzieci mają na odnalezienie przedmiotów.

Zadaniem dziecka jest odnalezienie wszystkich przedmiotów z listy. Wygrywa osoba, która odnajdzie naszybciej wszystkie przedmioty lub najwiecej przedmiotów z listy w ograniczonym czasie.
Jeśli dziecko bawi się w pojedynkę, możecie zapisywać ilość punktów, które zdobyło podczas każdego ze spacerów.

Przed zabawą warto ustalić kilka zasad, przypomnijcie dzieciom aby nie dotykały zwierząt ani owadów. Przypomnijcie, aby mrowisko obserwować z dystansu oraz aby nie naruszyć jego konstrukcji. Nie zrywajcie żadnych roślin, jedynie przyjrzyjcie im się. 

Gotowi? Czas start! 

Doświadcz tego

Zabawa, która ma na celu rozbudzenie zmysłów dziecka oraz uświadomienie jak można doświadczać spaceru całym ciałem. Wspiera ona również koncentrację dziecka.
Dla rodzica jest to chwila oderwania się od gonitwy myśli i przypomnienie aby być obecnym tu i teraz, aby chodź na chwilę nie planować, a skupić się na wspólnym odkrywaniu świata. 

Na liście znajdziecie „zadania do wykonania” angażujące takie zmysły jak: węch, słuch, dotyk i wzrok. Waszym zadaniem jest odczucie jak największej ilości bodźców.

Koniecznie dajcie czy podobały Wam się przygotowane przez nas zabawy!! Jeśli spodobały Wam się dzisiaj zaproponowane zabawy zachęcamy do zapisania się do naszego newslettera

Processing…
Success! You're on the list.

Dodaj komentarz

Akceptuję zasady Polityki prywatności